بازدید ارزیاب یونسکو از پروژه مانا

حضور شرکت مگاتک در چهارمین استارتاپ دموی گردشگری
مرداد ۱۹, ۱۳۹۶
رونمایی نرم افزار مانا در رسانه ها
مهر ۱۴, ۱۳۹۶

جناب آقای اسعد سیف کارشناس یونسکو در ادامه سفر خود که برای بازدید و بررسی آثار و فعالیت های صورت گرفته در مورد پرونده ثبت جهانی محور ساسانی به فارس سفر کرده بود، پنج شنبه ششم مهرماه نود و شش، از مجموعه تخت جمشید، بازدید کرد.
در این بازدید پروژه مانا نیز به ایشان ارائه گردید که مورد استقبال گرم نماینده یونسکو قرار گرفت. ایشان ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته، از لزوم بکار گیری تکنولوژی های نو در زمینه باستان شناسی و گردشگری تاکید کردند و تیم مگاتک را تشویق به توسعه نرم افزار برای دیگر مناطق نمودند. ایشان همچنین تاکید داشتند که اینگونه نرم افزار ها بر اساس پیشرفت تکنولوژی نیاز به به روز رسانی سریع و مداوم خواهند داشت.
ایشان همچنین به این نکته اشاره داشتند که، متخصصان، پژوهشگران و نیروی کار ایرانی نیز به نوبه خود صاحب فن و دانش کار است و می تواند در تقابل علم و تکنیک با دیگر سایت های گردشگری جهانی همکاری داشته باشد.
در این بازدید محمد حسن طالبیان”معاون میراث فرهنگی کشور، مسعود رضایی منفرد “مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید” ، پروفسور کالیری “سرپرست تیم باستان شناسی ایتالیایی در کاوش تل آجری و علیرضا عسگری چاوردی “سرپرست تیم کاوش هیأت ایرانی در تل آجری” نیز حضور داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *